webOS Smart TV

webOS model televizyonların gelişmiş teknolojik özellikleriyle Smart TV deneyiminin konforunu yaşayın!
webOS, televizyonu daha eğlenceli hale getirerek pratik ve keyifli bir kullanım sağlayan işletim sistemidir.

Devamını Oku

Güçlendirilmiş yapay zeka tabanlı sistem ve Türkçe akıllı ses asistanı ile en kolay Smart TV deneyimini Axen webOS TV’ler ile keşfedebilirsiniz.

webOS TV Nedir?

TV alanında gelişen teknolojiyle beraber Webos işletim sistemi televizyonlarda da kullanılmaya başladı. Bunun sonucunda TV modelleri daha kullanışlı ve akıllı hale geldi. Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde, oldukça kolay kullanılabilen webos TV; Disney Plus, Amazon Prime Video, Netflix, Exxen, Youtube gibi uygulamalarda sunulan özgün içerikleri, beraberinde üstün ses ve görüntü kalitesiyle izleyebileceğiniz, harika bir Smart TV olarak televizyon modelleri dünyasında yerini aldı.

WebOS Smart TV Nedir?

webOS, LG firması tarafından sunulan Linux Kernel tabanlı bir işletim sistemi olarak tanımlanır. Piyasaya ilk çıktığı dönemlerde telefonlar için kullanılan işletim sistemi bugün geliştirilen üstün özellikleri ile televizyonlar için de kullanılır duruma dönüşmüştür.

Linux tabanlı işletim sistemi webOS ile bugün televizyonlar daha akıllı konuma gelmektedir. İşletim sisteminin kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde Smart TV modelleri ile özgün ve yepyeni bir kullanım deneyimi sunar.

Estetik Tasarım webOS Smart TV Özellikleri

Günümüz televizyon çeşitleri yalnızca ülkemizde yayın yapan sabit kanalları izleyebileceğimiz bir platformdan çıkarak çok daha fazla özelliği bir arada sunmaktadır. Webos TV modelleri geliştirilen smart özellikleriyle çok yönlü kullanım imkanı sunarak konforlu bir deneyim yaşatır. Akıllı TV modelleri sayesinde televizyonlar tıpkı cep telefonları ve bilgisayarlar gibi kişiselleştirilebilir. Bu özellikleri sayesinde rahatça kullanılabilir konuma geldi.

Yaşam alanına uyum sağlayan tasarım webOS Smart TV ile Sunny 65’’ Frameless 4K webOS Smart TV ara yüze erişimiyle kullanımı oldukça hızlı ve kolaydır, webOS TV’nizin rahat ve pratik kullanımının yanında görüntü kalitesi keyfini yaşatır.

 • Artık televizyonlardan da internete kolaylıkla bağlanarak, web sayfalarını gezebilir, dijital dünyayı istediğiniz şekilde keşfedebilirsiniz.
 • Televizyona indirilebilen sayısız uygulamayı kullanarak birçok çeşitte film ve dizilere ulaşabilir, müzik dinleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
 • Sade ve kolay kullanılabilir işletim sistemi yapısıyla harika bir ara yüze sahiptir. Bu özelliği ile ihtiyaç duyduğunuz tüm uygulamaları tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede seçeneklere kolaylıkla göz atabilirsiniz.
 • WebOS özelliğine sahip olan TV modelleri, Google Assistance ve Alexa gibi dijital asistanlarla uyumlu olacak şekilde çalışır. Bu özellik sayesinde televizyonunuzun kontrolünü sağlamak için “hey Google” demeniz ve komut vermeniz yeterli olur.
 • webOS TV işletim sistemi kullanılan televizyonlar için geliştirilen LG Content Store platformu aracılığıyla istediğiniz uygulama ve oyun seçeneğine ulaşarak favori içeriklere göz atabilir, televizyonunuza rahatlıkla indirebilirsiniz.
 • TV ara yüzün canlı oynatma işlevi sayesinde izlediğin programı durdurabilir ve istediğin zaman yeniden oynatmak üzere USB’ye kaydedebilirsiniz.
 • Canlı menü sayesinde yayın akışını görüntüleyebilir, yayınlanan programlarla ilgili detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda TV programlayıcı özelliğiyle saat ve tarih seçerek istediğiniz yayının otomatik olarak başlatılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Düzenleme modu ile tek ekranda görünen uygulamaların yerini değiştirebilirsiniz. Bu sayede favori uygulamalarınızı ilk sıralara taşıyabilirsiniz.
 • Netflix, Amazon Prime Video, Exxen, YouTube ve daha fazlasına tek adımla ulaşabilirsiniz.

Bu muhteşem özellikleri sayesinde webOS, televizyonu eğlenceli olmasının yanında daha konforlu konuma da getirir.

WebOS Smart TV Kullanımı ve Sağladığı Avantajlar

 • webOS televizyonlarda herhangi bir harici dinleme cihazına gerek duymadan, ses tanıma sistemi için ThinkQ Al teknolojisini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Sesli komutu sayesinde uzaktan kumandanız ya da LGThinq uygulaması indirilmiş cep telefonunuz ile akıllı ev aletlerinizi kontrol etmek amaçlı kullanabilirsiniz.
 • Aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınızla konuşur gibi sesli komut uygulamasını kumandanız ile rahatça kullanabilirsiniz.
 • Çoklu sanal ses kanallarının oluşturduğu etkileyici Ultra Surround ses ile izleme ve dinleme deneyiminizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.
 • Televizyonun uyku modu sayesinde, istediğiniz müzikleri rahatlıkla dinleyebilirsiniz.
 • 4 çekirdekli webOS TV ile üstün performans yapısına sahiptir. Bu sayede IOT cihazlarıyla eşyalarınızı televizyonunuza bağlayabilir, uzaktan kontrolünü sağlayabilirsiniz.
 • Telefon, bilgisayar veya usb’deki görüntüleri anlık olarak televizyonuna aktarabilir ve anılarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz programlar, diziler, filmler için zamanlayıcı özelliğini kullanarak dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.
 • webOS televizyonunuzun hatırlatıcı özelliği sevdiğiniz programları kaçırmamanızı imkân tanır. Netflix, Amazon Prime Video, Youtube gibi uygulamalar ile milyonlarca içeriği, en üstün ses ve görüntü kalitesiyle deneyimleme fırsatı sunar.
 • Teknoloji ile donatılmış sihirli kumandası ile istediğiniz yöne hareket ederek televizyonunuzda beliren işaretçi ile size kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 360 VR içeriği izlerken kumandayı bilgisayar faresi kullanırmış gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

WebOS Smart TV Fiyatları

Akıllı televizyon özelliği ile beraber webOS Smart Tv modeli birçok avantajı da beraberinde sunar.

webOS özelliğine sahip TV modelleri dört çekirdek işlemci ile çalışır. İşlemci kalitesi sayesinde ekrandaki renkler daha canlı ve parlak görünür.

Televizyonların her biri HDR standartlarını destekler konumda üretilmiştir. Bu özellik sayesinde daha yüksek bir renk paletine sahip olursunuz.

webOS’un çalışmasını sağlayan işlemci, televizyonun tepki süresini hızlandırır.

Bu sayede oyunlarda daha hızlı olmanıza ve rakiplerinden bir adım öne geçmenize yardımcı olur. webOS en sık takip ettiğin içerikleri öğrenir ve sana izleme önerilerinde bulunur.

Son derece kullanışlı ve üstün teknoloji işletim sistemine sahip televizyonlar hakkında en merak edilen konulardan biri de webOS TV fiyatı nedir?

webOS ile üstün Smart TV deneyimi sunan televizyonların fiyatı ekran çerçevesi, ayak özellikleri, inç özellikleri gibi daha pek çok farklı bileşene göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Üstün özellikleri sayesinde piyasada her bütçe için uygun bir model bulmak isterseniz sizler de birbirinden özgün ürün çeşitleri arasından size en uygun modeller ile tanışmak için Axen online web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6 Sonuç gösteriliyor
Filtre