Küçük Ev Aletleri Modelleri 2024

Küçük ev aletleri başta mutfak olmak üzere evin her alanında hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Axen ürün kategorilerimizi gelişen teknolojiye göre güncelleyerek, mutfak işlerinizi kolaylaştırmaya devam ediyoruz.

Devamını Oku

Zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlamanıza olanak tanıyan elektrikli ev aletleri çeşitleri, farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak özel olarak tasarlanır. Bu çeşitlerden yararlanarak birçok işi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gündelik işlerinizi düzenli ve temiz şekilde hızla yerine getirmek için elektrikli ev aletlerinden destek alabilirsiniz. Mikser, elektrikli süpürge, blender, tost makinesi, filtre kahve makinesi, çay makinesi gibi daha pek çok farklı elektrikli ev aleti tek ya da set halinde, geniş ürün yelpazesi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Mutfak İşlerini Kolaylaştıran Küçük Ev Aletleri

Mutfakta geçirdiğimiz zamanın çoğunu yemek hazırlamak için harcarız. Yemek hazırlığının büyük bir kısmını kaplayan doğrama, kesme, rendeleme gibi işlemler hem el yoran hem de vakit alan işlemlerdir.  Dolayısıyla bu süreçte bize yardımcı olacak, işimizi kolaylaştıracak araçlara ihtiyaç duyarız. Elektronik ev aletleri, mutfakta yapılacak işleri daha kolay ve hızlı hale getiren, yemek hazırlama sürecini daha keyifli kılan yardımcı cihazlardır. Mutfakta olmazsa olmaz küçük ev aletleri şunlardır;

Blender:

Püre haline getirirken en sık kullanılan üründür. Smoothie yapmak, çorbaları pürüzsüz hale getirmek, sosları karıştırmak, hatta hamur yapmak için bile blender kullanabilirsiniz. Mutfakta en çok kullanılan yardımcılardan biridir.

Mikser:

Karıştırmanın olmazsa olmaz cihazı mikserdir. Kek hamuru, kurabiye hamuru, pandispanya hamuru gibi hamur işlerinde kullanılır. Yumurtaları ve şekerleri karıştırmak, krem şanti yapmak veya mayonez yapmak için de kullanabilirsiniz.

Rondo:

Doğrama işlemi ile vakit kaybetmek istemeyenlerin en sevdiği küçük ev aletleri rondo modelleridir. Mutfakta doğrama, parçalama ve öğütme gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Keskin bıçakları sayesinde soğan, sarımsak, havuç ve haşlanmış püre yapımında kullanılacak sebze ve meyvelerinizi pratik şekilde doğrayarak kolaylık sağlar.

Tost Makinesi:

Kahvaltı için tost yapmak, sandviçler yapmak için idealdir. Pratik ve kullanımı kolaydır. üstelik yalnızca tost için değil pek çok tarif için tost makinesi kullanılabilir. Tost Makinesiyle Yapılabilecek 5 Pratik Tarif için tıklayın!

Su Isıtıcısı – Kettle:

Çay yapmak, sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Çok kısa bir sürede suyu kaynatır.

Türk Kahve Makinesi:

Küçük ev aletleri kategorisinde yer alan içecek hazırlama ürünleri de neredeyse her evde severek kullanılıyor. Cezvelerin yerini alan kahve makineleri kısa sürede bol köpüklü, lezzetli Türk kahveleri hazırlamayı sağlıyor. Üstelik geniş iç hacimleri ve sayesinde 8 kişiye kadar aynı anda kahve pişirilebilir.

Filtre Kahve Makinesi:

Türk kahvesi, espresso, filtre kahve gibi çeşitli kahve çeşitleri yapmak için kullanılır.

Elektrikli Süpürge:

Kapalı alanların temizliğinde en çok tercih edilen elektrikli cihazlardan biri olan elektrikli süpürgeler hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Her geçen gün yenilenen özellikleri, artan emiş kapasiteleri ve genişleyen toz hazneleri ev ve iş yerlerinizde daha temiz bir ortam sağlamanıza olanak tanır.

Hava Temizleme Cihazı:

Hava temizleme cihazı, günümüzün en verimli ürünlerinden biridir. Filtreleme sistemi sayesinde toz, polen, kötü koku, sigara kokusu, virüs, mikrop ve diğer zararlı partikülleri ayrıştıran hava temizleyici modelleri kullanılan ortamda sağlıklı hava sirkülasyonu sağlar.

Küçük ev aletleri, mutfak başta olmak üzere evin pek çok alanında yemek hazırlama sürecini ve günlük yaşamı çok daha kolay hale getirir. Bu araçlar sayesinde, yemek hazırlamak daha az zaman alır ve lezzetli yemekler yapmak daha kolay hale gelir. Siz de mutfakta kullanabileceğiniz elektrikli ev aletleri ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Elektrikli Ev Aletleri Listesinde Neler Yer Almalıdır?

Çeyiz düzerken, yeni ev sahibi olurken ya da küçük ev aletleri bozulduğunda eşyalarımızı yenilememiz gerekir. Özellikle yeni evlenecekler A’dan Z’ye kadar tüm ihtiyaçların tamamlanması için öncesinden listeler oluşturarak alışverişe başlar. Küçük ev aletleri listesi içerisinde birden fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Çeyiz eşyaları seçerken insanlar genellikle çeyiz kampanyalarından yararlanıp elektronik ürünlerin de dâhil olduğu set şeklinde satılan ürünleri tercih etmektedir. Temel ihtiyaçlar dâhilinde bu listede yer alan elektronik eşyaları seçerken biraz da dikkatli olmalıyız. Bu eşyaların mutfağınızın alanına göre belirlenmesi yer konusunda sıkıntı yaşamanızı en baştan önleyebilir. Mutfak küçük ev aletleri listesinde şunları sıralayabiliriz;

 • Elektrik süpürgesi
 • Katı meyve sıkacağı
 • Çay makinesi
 • Halı yıkama makinesi
 • Isıtıcı
 • Su sebili
 • Tost makinesi
 • Mikser
 • Fritöz
 • Saç kurutma makinesi
 • Ütü
 • Şarjlı el süpürgesi
 • Kahve makinesi
 • Mikrodalga fırın
 • Blender
 • Mutfak tartısı
 • Ekmek yapma makinesi
 • Mısır patlatma makinesi
 • Yumurta haşlama makinesi
 • Ekmek kızartma makinesi
 • Izgara makinesi
 • Dikiş makinesi
 • Ütü
 • Epilasyon aletleri

Küçük Ev Aletleri Hangi Renk Olmalı?

Elektrikli ev aletlerinde renk seçeneği bir hayli fazladır. Siyah ve beyazın yanı sıra artık kırmızı, mavi, pembe gibi pek çok renk elektrikli ev aletlerinin tasarımında kullanılıyor. Mutfağınıza ya da evinize en çok uyan rengi seçerek işlerinizi kolaylaştırabileceğiniz gibi evinizin dekorasyonuna da ufak bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

Küçük Ev Aletleri Nereden Alınır?

Küçük ev aletleri nereden alınabilir sorusuna verilebilecek onlarca cevap var. E-ticaret siteleri, markaların kendi web siteleri veya mağazaları ile çeyiz mağazaları elektrikli ev aletlerinin en çok satın alındığı yerlerdir.

İnternete özel yapılan indirimleri takip ederek dilediğiniz küçük ev aletine çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ayrıca düğün sezonu gibi dönemlerde yapılan indirimlerle de aradığınız ürünü bütçe dostu fiyatlar ile bulabilirsiniz.

Elektrikli Ev Aletleri Tamiri Nasıl Yapılır?

Elektronik ürün arızaları yaşanabilecek durumlardan biridir. Ürünün kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılması, temizliği ve bakımının doğru yapılması kullanım ömrünü uzatır. Ancak elektronik ürünlerin bulaşık makinesine atılması, elektrik aksamlarının su ile temas etmesi, oksitlenmelere neden olur. Dolayısıyla yanlış kullanım arızalara sebep olabilir.

Küçük ev aletleri tamiri için güvenilmesi gereken tek yer yetkili servislerdir. merdiven altı tamir yapan yerler kısa süreli çözümler bulacağı gibi ürünün geri dönüşü olmayan şekilde bozulmasına da sebep olabilir. Ayrıca yetkili olmayan servislerde yapılan tamirler garantinin bozulmasına ve ürünün garanti kapsamından çıkmasına neden olur.

Küçük Ev Aletleri Yorumları

Küçük ev aletleri yorumları ürün satın almadan önce incelenen konulardan biridir. En iyi elektrikli ev aletleri hangi marka? En çok elektrik yakan ev aletleri hangileri? gibi sorulara cevap bulmak için kullanıcı yorumları ve tavsiye arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken en önemli konu, kişilerin beklenti, ihtiyaç ve bütçelerinin farklılığıdır. Yani öncelikle ihtiyacınızı doğru belirleyiniz. İhtiyaç uygun ürünü bulduğunuza emin olduktan sonra mağazalardan ya da internet sitelerinden muadil ürünleri karşılaştırabilir ve yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Küçük Ev Aletleri Fiyatları

Küçük ev aletleri fiyatları, marka, model ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Mutfakta ya da temizlikte, evin pek çok alanında kullanılan küçük ev aletlerinin her bütçeye uygun çeşitlerini bulmak mümkün. Axen üzerinden çeşitli fiyat avantajlarıyla küçük ev aletleri modellerini inceleyebilirsiniz.

13 Sonuç gösteriliyor
Filtre