Full HD TV

Full HD TV televizyon modelleri ile televizyon dünyası yeni bir boyut kazanıyor. Full HD TV modelleri üstün konfordaki teknolojik özellikleri sayesinde eşsiz bir TV deneyimi sunar. Full HD ekran özelliğine sahip televizyonlar 1080 piksel çözünürlüğe ulaşıyor.

Devamını Oku

Günümüz teknolojisinde Full HD televizyonlarda en yaygın kullanılan çözünürlük teknolojisi olma özelliği taşıyor. Güçlendirilmiş yüksek çözünürlüklü ekran özelliği, net özellikli piksel yapısı ve zengin içerikleri ile Full HD TV deneyimini Axen ile keşfedin.

Full HD Nedir?

Full HD kelimesi aslında günlük hayatta kullandığımızda çözünürlüğü ifade eder. Açılımı Full High Definition olarak geçmektedir. Yani yüksek çözünürlüklü yayın anlamına gelir. Piksel adı verilen noktaların bir araya gelmesiyle daha net bir görüntü imkânı oluşur. Bu piksel sayısı ne kadar fazla olursa görüntü kalitesi o kadar iyi olur.

Full HD TV Teknik Özellikleri

HD ekran modeli genellikle görece küçük televizyonlarda kullanılan HD teknolojisi 720 piksel çözünürlüğü ifade etmektedir. Full HD ekran modeli ise; 1080 piksel çözünürlüğe ulaşarak enfes bir görüntü kalitesi sunar.   Full HD TV modeli, günümüzde HD televizyonlarda en yaygın kullanılan çözünürlük teknolojisi olma özelliği taşımaktadır.
O halde Full HD TV teknik özelliklerine değinecek olursak;

 • 43″ 110 Ekran
 • 1920 X 1080 Full HD piksel çözünürlüğe sahiptir.
 • Smart TV yani akıllı televizyon özelliği ile izleyicisine birçok içerik sunar.
 • 4 Çekirdek İşlemci ile Hızlı Performans imkânı sunar.
 • 400 Hz ekran yenileme ve tazeleme hızındadır.
 • Dâhili Uydu Alıcısı vardır.
 • Optik Ses Çıkışı ve 2 X 8 W Ses Çıkışı olmak üzere iki seçenek sunar.
 • Kablosuz Görüntü Aktarımı ile kullanım kolaylığı sağlar.
 • Dvb-T2/C/S2 Yayın Desteği
 • Wİ-Fİ ‘ya kolaylıkla bağlanma imkânına sahiptir.
 • Eba TV’ye Uygun içeriklerle donatılmıştır.
 • 2 X USB ( Media Player )
 • 3 X HDMI
 • Otomatik Kapanma özelliği vardır.
 • Tek Kumanda ile Kullanımın yanında kullanıcısına Mouse ve Klavye Kullanım kolaylığı sağlar.
 • 2 Yıl Garantisi vardır.

Ve daha pek çok sayıda trend içeriğe sahip dünyanın önde gelen internet platformlarından biri olan Netflix ve Youtube platformlara erişim imkanı sağlar.

Axen Full HD TV ile keyif dolu içeriklerin tadını çıkarın.

LED TV mi Yoksa Full HD TV mi Tercih Edilmeli?

İlk olarak LED TV ve Full HD TV kavramlarını ayrı ayrı ele almak gerekirse;

LED TV “Light Emitting Diode” sözcüklerinin ilk harflerinin kısaltması olarak tanımlanır. Türkçe’de ışık yayan diyot şeklinde tercüme edilebilir. Işık yayma kapasitesine sahip yarı iletken elektronik bir devre olan LED’ler televizyonların arka aydınlatmasında kullanılır ve birçok görüntü pikselini okuyabilir.

Full HD TV’ler ise, 1920×1080 pikselde görüntülü sağlayan çözünürlüğü ifade eder. Yani bu iki terim birbiri ile kıyaslanması gereken terimler değildir. Dolayısıyla Full HD görüntü kalitesi LED Televizyon modellerinde izlenebilen bir görüntü şeklidir. Bu sayede izleyicisine konforlu ve keyif dolu bir TV deneyimi sunar.

HD ile Full HD Arasındaki Fark Nedir?

Full HD televizyonlar 1920 sıra ve 1080 satır pikselden oluşmaktadır. Bu oluşturulan pikseller ile izleyici, daha net ve keskin bir görüntü imkanına sahip olur. 400Hz ekran tazeleme hızına sahiptir. Otomatik kapanma özelliği bulunmaktadır. SPDIF ses çıkışına sahiptir. USB ve HDMI girişi vardır. Full HD + Smart TV lerimizde kablosuz görüntü aktarımı bulunup, 4 çekirdek işlemciye sahiptir. Yerli üretim özelliğine sahiptir. 2+1 yıl garantisi bulunmaktadır. Aynı zamanda yedek parça ve servis garantisi bulunmaktadır. Geniş ekrana sahip Axen Full HD televizyon ile film, dizi ve spor programı izlemenin keyfine varın. Kablosuz klavye ve mouse kullanabilme özelliği ile daha kolay erişim imkanı sağlayın. Çok sayıda popüler içeriğe sahip dünyanın önde gelen internet platformlarından biri olan Netflix ve Youtube’un tadını Full HD TV ile çıkarın.

HD TV özelliklerine değinecek olursak; HD High Definition kısaltması olarak ifade edilir. Yani yüksek çözünürlük anlamına gelir. Dolayısıyla buradaki doğru soru HD Ready ve Full HD arasındaki fark nedir olmalıdır. HD Ready 1280×720 piksel görüntü kalitesindedir. Full HD TV’ler ise, 1920×1080 pikselde görüntülü sağlar. Bu bağlamda Full HD TV’ler daha iyi bir görüntü kalitesi sunar.

Full HD Smart LED TV ne demek?

Full HD televizyonlar 1920X1080 piksel çözünürlük imkanına sahiptir. Bu görüntü kalitesine sahip olan televizyonlar ultra yüksek çözünürlüklü kategorisinde yer alırlar.

Smart TV, akıllı televizyonlara verilen isimdir. İnternete bağlanabilen, oyun oynanan ve çeşitli uygulamalar indirilebilen yani tıpkı akıllı telefonla gibi özelliklere sahip televizyonlar smart TV olarak tanımlanır.

LED TV “Light Emitting Diode” sözcüklerinin ilk harflerinin kısaltmasıdır. Türkçe’de ışık yayan diyot şeklinde ifade edilir. Işık yayma kapasitesine sahip yarı iletken elektronik bir devre olan LED’ler televizyonların arka aydınlatmasında kullanılır ve birçok görüntü pikselini okuyabilir. Tüm bu özellikleri taşıyan televizyonlar Full HD Smart LED TV ismi ile bilinir. Bu sayede Full HD Smart LED TV’ler kullanıcı dostu hizmet suma özelliğine sahip olur.

Full HD TV fiyatları

En ucuz TV veya en kaliteli hangisi gibi pek çok soru aklınızı takılıyor olabilir. Fakat fiyat karşılaştırması yaparken, beklentilerin doğru değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Kullanacağınız alanın boyutuna en uygun ekran boyutu seçimi yaparak ardından seçim yapacağınız ürün özelliklerini belirleyebilirsiniz. Böylece alanınıza ve ihtiyaçlarınıza en uyum sağlayacak ürünü bulabilir ve fiyat kıyaslamasını da buna göre yapabilirsiniz. Televizyon modellerinin fiyatlarında belirleyici olan birden çok unsur ele alınabilir. Bunlardan en önemlileri çözünürlük, ekran boyutu, marka gibi unsurlardır. Axen TV geniş ürün yelpazesinde her bütçeye uygun, farklı boyut ve çözünürlükte TV seçenekleri bulmak mümkündür. Sizerde ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun ürünü bulmak için Axen Full HD TV kategorimizi ziyaret edebilir, keyif dolu alışveriş deneyimine kavuşabilirsiniz.

4 Sonuç gösteriliyor
Filtre