Elektrikli Süpürge

Birbirinden farklı çeşitte teknoloji harikası pek çok modeli kullanıcısına sunan Axen elektrikli süpürge modelleri ile benzersiz temizlik deneyimine kavuşabilirsiniz. Dikey, yatay, hepa filtreli olacak şekilde tasarlanan bu model süpürgelerin boy ve ebatları evin içinde rahatlıkla hareket etmeye ve en dipteki tozları bile titiz bir şekilde almaya yardımcı olur.

Devamını Oku

Elektrik Süpürgelerin Özellikleri

Elektrik süpürgelerinin marka ve modele göre birbirinden farklı özellikleri bulunur. Bu özellikler arasında;

 • Otonom yapı
 • Üçgen süpürme aparatı 
 • Zor olan alanlara rahatlıkla girerek engel aşma
 • Temizlik modu özelliği,
 • Yıkanabilir toz haznesi
 • Yüksek emiş gücü

 gibi daha pek çok özellik sıralanabilir. Bu özelliklere değinecek olursak;

 • Üçgen süpürme aparatı sayesinde; kanepe, koltuk ve yatak kenarı, fayans araları, halı gibi girilmesi zor alanlara bile girerek pek çok bölgede rahatlıkla gezinebilir, süpürme işlemini gerçekleştirebilir. Bu sayede benzersiz temizlik deneyimi sağlar. 
 • Temizlik yaparken daha az vakit harcamak isteyenlerin yardımına koşan elektrikli süpürgelerin temizlik modu özelliği sayesinde vakitten tasarruf edebilirsiniz. 
 • Yıkanabilir toz haznesi özelliği sayesinde temizlik bitiminde aparatı çıkararak rahatlıkla yıkayabilir ve tekrar kullanabilirsiniz.
 • Elektrik süpürgesi modelleri yüksek emiş gücü sayesinde gözle görülen en küçük toz ve kiri temizleyerek mükemmel bir deneyim sunar.

Elektrikli Süpürge Kullanımının Faydaları

Elektrikli süpürge modelleri kullanıcısına ev temizliğinde birçok faydayı beraberinde getirir. Bu modellerin faydalarından bahsedecek olursak; 

 • Yüksek çalışma süresi,
 • Maksimum emiş gücüne sahip olması, 
 • El süpürgesi özelliği ile kullanıcısına kolaylık sağlaması,
 • İş gücünden tasarruf sağlaması,
 • Pratik ve kolay kullanım imkanı,
 • Ulaşılması zor bölgelerde bile maksimum temizlik olanağı sunması gibi daha pek çok kolaylık sağlar.

Elektrik Süpürge Modelleri 

Teknolojinin her gün gelişmesiyle beraber pek çok evde yerini almaya başlayan elektrik süpürgeleri, ev temizliğinde önemli bir yer tutan, evi süpürüp silme işlemini devraldı. Bu teknoloji harikası küçük ev aletleri kategorisinde yer alan elektrik süpürge modellerine bakacak olursak;

SUNNY Rossa Mini Pratik Süpürge Kırmızı

Sunny Rossa yüksek emiş gücü ve pratikliği ile en büyük temizlik yardımcınız olmaya aday süpürge çeşitlerindendir. Üçgen süpürme aparatı ile hiç bir yerde toz bırakmaz. En zor noktalara bile titizlikle ulaşarak, mükemmel bir temizlik deneyimi sunan Sunny Rossa mini pratik süpürge ile dipten uca temizlik yapmak artık çok kolay. Pratik kullanım avantajı sunan Rossa elektrikli süpürgelerin birbirinden canlı; kırmızı, gold rose ve mor olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

SUNNY Excellence V Cyclone Elektrik Süpürgesi

Sunny Excellence V Cyclone elektrikli süpürge modeli Hepa 11 filtre özelliği ve yüksek emiş gücü sayesinde konforlu temizlik deneyimi sunar. Sunny Excellence V süpürgenin HEPA 11 filtresi 0.3 mikron büyüklüğündeki tozların %95’ten fazlasını hapsederek hijyenik bir kullanım imkanı sunar.

Hepa filtre özelliği ve yüksek maksimum güce sahip bu model süpürgenin Antrasit Gri, Gold Rose, Lila ve Kırmızı olmak üzere dört farklı rengi mevcut.

SUNNY Esfera Küre Süpürge

Sunny Esfera Küre elektrik süpürge modeli, yüksek watt emiş gücüne sahip teknoloji harikası pratik süpürge çeşitleri arasında yer alıyor. Esfera Küre elektrikli süpürge hem ıslak hem de kuru kullanıma uyumlu şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda 360 derece döner tekerlekleri sayesinde temizlik sırasında rahatlıkla hareket edebilir. Koltuk, kanepe ve köşe olmak üzere farklı alanlara özel temizleyici aparat seçenekleri bulunmaktadır.

Elektrik Süpürgelerin Güvenlik Bilgileri

Elektrikli süpürge kullanımında temel güvenlik tedbirlerine daima uyulması    gerekmektedir. Bu güvenlik önlemleri arasında;

– Cihazınızı prize takılı bırakmayınız. Kullanmadığınız zaman ve servis gerektiren durumlarda fişi prizden çekiniz. 

– Elektrik süpürgesinin kordonu ve fişi, suya veya başka herhangi bir sıvıya sokulmamalıdır.

-Cihazınıza ve fişine ıslak elle dokunmayınız.

– Filtresi takılı olmayan elektrik süpürgesini asla kullanmayınız.

– Giysilerinizi, saçınızı ve bedeninizi süpürgenin emme ağzından ve hareketli kısımlarından uzak tutunuz.

– Yalnızca imalatçı tarafından üretilen veya tavsiye edilen aksesuarları kullanınız. 

– Fişi prizden çekmeden önce süpürgeniz üzerindeki Açma / Kapatma düğmesini kapalı konumuna getiriniz.

– Cihaza zarar vermemek için yetersiz akım sağlayan uzatma kablosu kullanmayınız.

-Cihazınız evlerde kullanım içindir. Ticari ya da sanayi amaçlı kullanılmamalıdır. -Cihazın kablo ve fişine zarar verecek hareketlerden kaçınınız. Prizden çıkarmak için fişini tutunuz asla kablosundan çekmeyiniz. 

-Cihazınızın plastik parçalarının deforme olmaması veya yangına sebep olmamak için cihazı kesinlikle direkt güneş ışığına, ısıtıcıya veya benzeri durumlara maruz bırakmayınız.

-Cihazınıza patlayıcı, yanıcı, asitli, sert veya keskin maddeleri kesinlikle emdirmeyiniz.

-Cihazınızın gövdesini (motor bölümü) hiçbir zaman suya daldırmayınız ve cihazın üzerine su dökülmesini engelleyiniz. 

Elektrikli Süpürge Fiyatları 

Pratik temizlik imkanı sunan bu cihazların fiyatları sahip olduğu teknolojik özelliklere göre farklılık göstermektedir. Evinizin temizliği için uygun olan modele karar verdikten sonra Axen online web sitesi üzerinden küçük ev aletleri sekmesi altındaki elektrik süpürgeleri kategorisini inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun modele karar verebilir ve uygun fiyat avantajı ile kolay şekilde satın alabilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

En iyi elektrikli süpürge kaç watt olmalı?

Evinizi veya küçük ofis alanınızı temiz ve tozsuz tutmak için elektrik süpürgesi arıyorsanız, orta düzeyde emiş gücüne sahip standart bir süpürge iyi bir seçim olacaktır. 1.600 veya 2.000 watt gücündeki bir vakum, 750 watt’lık bir vakumdan daha fazla emiş gücüne sahip olmalıdır.

Elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle pratik olmasına, watt gücüne, sessiz olmasına, toz torbalı olmasına veya toz torbasız olmasına, HEPA filtreli gibi daha pek çok özelliğe sahip olmalıdır. 

Süpürge sesi önemli midir?

Süpürge ses seviyesi dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. Bazı süpürge modelleri dayanılması zor ses seviyelerine sahiptir. Temizlik esnasında en azından telefonun veya kapının çaldığını duyacak ses seviyesine sahip süpürgelerin tercih edilmesi çok daha işlevsel olacaktır.

Elektrikli süpürge ne kadar elektrik harcar? 

Ortalama bir elektrik süpürgesi günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre genelde 1400 ile 1800 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine süpürgenin boyutlarına göre farklılık göstermektedir.

3 Sonuç gösteriliyor
Filtre