Uydulu TV

Uydulu TV modeli, uydu anten kablosu, bir cihaza bağlı olacak şekilde işlemi gerçekleşmektedir.

Devamını Oku

Günümüz teknoloji dünyasında dâhili uydu alıcılı televizyon modelleri başka bir uydu alıcısına ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Antenden gelen kablo direkt olarak TV’ye bağlanabiliyor. Bu özellikleri sayesinde tüketicisine kolay kullanım imkânı tanır. Axen kalitesi ve teknolojik gücüyle tasarlanan Uydulu TV modelleri ile konforlu bir televizyon serüveninin tadını çıkarın!

Uydulu Televizyon Nedir?

TV’lerden görüntü alabilmek için uydu ve çanak antenler kullanılır. Yerden kilometrelerce yüksekte, uzayda gezinen uydular adeta bir ayna görevi görerek, sinyalleri daha geniş çapta kapsamlı şekilde dünyaya geri gönderir.

Çanak anten ise çatı gibi yüksek yerlere konularak, kablolar desteğiyle televizyona kadar iletilir ve uydudan gelen TV yayınlarını seyretmenize yardımcı olur. Daha önceleri neredeyse tüm evlerin çatıları, cam önleri çanak antenlerle kurulu şekildeydi.

Uydu Alıcılı Televizyon Nedir?

Kendinden Uydulu TV modeli, bir diğer adıyla dâhili uydu alıcılı TV modellerinde uydu alıcısı televizyonun içine gömülü şekildedir. Televizyonlardan görüntü alabilmek için başka bir uydu alıcısına gerek kalmaz.

Geçmiş dönemlerdeki teknolojik yöntemlerde, uydu alıcısı televizyon dışında bir noktada bulunur. Bu sayede kumanda, bu noktaya yöneltilerek komut verilir.

Uydulu televizyon modellerinde ise herhangi bir uydu alıcısı gerek duyulmaksızın, doğrudan televizyonunuz üzerinden vereceğiniz yönlendirmelerle beraber;

  • Kanal değiştirme,
  • Ses ayarları,

gibi daha pek çok ayarı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kendinden Uydulu TV Modeli Nasıl Kurulur?

Kendinden Uydulu TV Kurulumu yapmak için çanak antenden evinize kadar uzanan uydu kablosunu televizyonunuzun arkasında bulunan uydu giriş kısmına takmanız yeterlidir.

Kendinden Uydulu TV Nasıl Anlaşılır?

Merak konusu olan sorulardan biri de televizyonun kendinden uydulu olup olmadığını nasıl anlarız? Bunu soruyu anlamanın 3 ayrı yolu vardır. Bunlardan bahsedecek olursak;

  • Televizyonun yanındaki kartı okumak,
  • Televizyonun arkasındaki çıkışlara bakmak,
  • TV arkasında ki model numarasını araştırmak

olarak sıralanabilir. Ürün seçimi yapılırken, tanıtım kartları ürün hakkında tüm bilgileri detaylıca sunar. Seçilen TV modelinin, ürün kartında ‘Dâhili uydu alıcısı’ ibaresi yazıyorsa bu kendinden uydulu bir model anlamına gelir. Tüm elektronik malzemelerin arka kısmında bir barkod vardır. Barkod üzerinde yer alan numarayı internet üzerinden sorgulatarak, bu model televizyonun özelliklerini öğrenmek de başka bir seçenek olabilir. Bir diğer kolay seçenek yöntemlerinde biri de televizyonun arka kısmındaki çıkışlara bakmaktır. Çanak anten giriş kısmında sat, lnb input gibi yazılar bulunuyorsa, televizyonunuzda uydu alıcısı var anlamına gelir.

Uydulu TV Fiyatları

Dâhili uydu alıcılı TV modelleri konusunda merak edilen durumlardan biri de uydulu TV modellerinin fiyatları konusudur.

Tüm ürünlerde olduğu gibi dâhili uydu alıcılı TV modellerinde de fiyatı belirleyici pek çok unsur bulunur. Bunlardan bazıları;

  • Televizyonun teknik özellikleri,
  • Boyutu,
  • Ekran çözünürlüğü

gibi unsurlar fiyat konusunda da belirleyici olmaktadır. İlk olarak yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı doğru tespit ederek, ihtiyacınıza en uygun olan ürünü tercih etmektir.

Sunny üstün teknolojik özellikleri sayesinde piyasada her bütçe için uygun bir model bulmak isterseniz sizler de birbirinden özgün ürün çeşitleri arasından size en uygun modeller ile tanışmak için Axen online web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6 Sonuç gösteriliyor
Filtre