Okuma Süresi: 4 dakika
webOS Nedir ?

WebOS TV  : Başlangıçta telefonlar için geliştirilen Linux tabanlı işletim sistemi webOS ile bugün televizyonlar daha akıllı hale gelmektedir. İşletim sisteminin kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde Smart TV modelleri yepyeni bir deneyim sunar.

– En sevdiğin uygulamaları WebOS ile televizyonundan takip et! –

webOS Arayüzünün Eğlenceli Özellikleriyle Tanış!

webOS’un sade tasarıma sahip ara yüzü, ihtiyacın olan her şeyi tek ekranda toplar. Buna rağmen ekranı tamamen kaplamaz. Bu sayede seçenekler arasında dolaşırken film veya dizi izlemeye devam edebilirsin. Yaşam alanınıza uyum sağlayan tasarımı ile Sunny 65’’ Frameless 4K webOS Smart TV ara yüze erişimiyle kullanımı oldukça hızlı ve kolaydır, webOS TV’nizin rahat ve pratik kullanımının yanında görüntü kalitesinin zevkini çıkarın.

Ayrıca WebOS aşağıdaki özellikleriyle sana avantaj sunar:

  • WebOS özelliğine sahip olan 4K Ultra HD televizyon modelleri, Google Assistance ve Alexa gibi dijital asistanlarla uyumlu çalışır. Bu sayede televizyonunu kontrol etmek için ona seslenmen yeterli olur.
  • Ara yüzün canlı oynatma işlevi sayesinde izlediğin programı durdurabilir ve daha sonra yeniden oynatmak üzere USB’ye kaydedebilirsin.
  • Canlı menü sayesinde yayın akışını görüntüleyebilir, yayınlanan programlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsin. Aynı zamanda TV programlayıcı sayesinde saat ve tarih seçerek istediğin yayının otomatik olarak başlatılmasını sağlayabilirsin.
  • Düzenleme modu ile tek ekranda görünen uygulamaların yerini değiştirebilirsin. Bu sayede favori uygulamalarını ilk sıralara taşıyabilirsin.
  • Netflix, Amazon Prime Video, Exxen, YouTube ve daha fazlasına tek adımla ulaşabilirsin.
  • Content Store’dan onlarca uygulamayı televizyonun ekranına yükleyebilirsin.

Tüm bu özellikleriyle webOS, televizyonu daha eğlenceli hale getirir. Eğlenceli olmasının yanı sıra pratik ve keyifli bir kullanım sağlar.

– Sihirli kumandayla tüm uygulama parmaklarının ucunda –

webOS Sihirli Kumanda ile Daha Keyifli!

webOS özelliğine sahip olan televizyonların uzaktan kumandasının tasarımı kolaylık sağlar. İşlemlerini birkaç tuşla tamamlaman için gereken her şeyi sihirli kumandada bulabilirsin. Bununla birlikte aşağıdaki özellikler sayesinde televizyonun daha keyifli hale gelir.

  • webOS, televizyonunda bilgisayara benzeyen bir ekran sunar. Standart cihazlarla bu ekranın kontrolü zor olabilir. Ancak sihirli kumandayı bir kere salladığın anda ekranda bir belirteç oluşur. Kumandayı hangi yöne çevirirsen belirteç o yöne gider. Belirteci aktifleştirmek için hareket tuşunu da çevirebilirsin.
  • Sihirli kumandayı hareket ettirmediğin zaman belirteç kaybolur. Bu özelliği ile tıpkı bir mouse’a benzer.
  • Sihirli kumandanın yukarıdaki özellikleri, 360 VR görüntüleri takip ederken sana büyük kolaylık sağlar.
  • Belirteci kullanmak istemezsen hızlı geçiş özelliği sayesinde tek tuşa dokunarak uygulamalar arasında hızlı geçiş yapabilirsin.
SUNNY 65’’ FRAMELESS 4K WEBOS SMART TV
WebOS Özelliğine Sahip Bir Televizyon Satın Almak İçin 4 Neden

Akıllı televizyon deneyiminin yanı sıra aşağıdaki avantajlar nedeniyle webOS’u tercih edebilirsin:

webOS özelliğine sahip televizyonlar dört çekirdek işlemci ile çalışır. İşlemci sayesinde ekrandaki renkler daha canlı ve parlak görünür.
Televizyonların her biri HDR standartlarını destekler. HDR ile daha yüksek bir renk paletine sahip olursun.
webOS’un çalışmasını sağlayan işlemci, televizyonun tepki süresini hızlandırır.
Bu da oyunlarda daha hızlı olmana ve rakiplerinden bir adım öne geçmene yardımcı olur.
webOS en sık takip ettiğin içerikleri öğrenir ve sana izleme önerilerinde bulunur.

– webOS özelliğinin ayrıcalıklarını yaşa! –

SUNNY 65’’ FRAMELESS 4K WEBOS SMART TV
Android TV ve WebOS arasındaki Farklar Nelerdir?

İki işletim sistemi de televizyonunun akıllı olmasını sağlar. Her ikisinin de farklı avantajları vardır. Ancak webOS bluetooth özelliği sayesinde kulaklığınla, akıllı telefonunla, hatta kablosuz hoparlörünle bile anında eşleşir. Android TV’de ise bu işlem biraz daha zahmetli olabilir. Aynı zamanda webOS’ta başlatma çubuğuna tıklayarak tüm uygulama ve ayarlara tek seferde erişebilirsin.

webOS TV

En yeni teknolojileri en uygun fiyatlarla sunan Sunny’nin bir markası olan Axen TV ile webOS’un sunduğu avantajlardan yararlanabilirsin.

– webOS özelliğine sahip olan Axen TV modellerini hemen şimdi keşfet! –

Başa Dön