Okuma Süresi: 4 dakika
TV Seçerken TV Kumandasında Aranacak 5 Özellik

Tv kumandası : Ev ve işyerleri için televizyon seçimi yapıyorsanız, sadece en yeni teknolojiyi en uygun fiyata almak için araştırma yapmanız yetmez. Üründen alacağınız verimi artırmak için çoğunlukla gözden kaçırılan detaylara da dikkat etmeniz gerekir. Televizyon seçimi yaparken kullanım sırasında hayatınızı kolaylaştıracak iyi bir kumandaya sahip olmayı da önemsemeniz gerekir. Peki, sizin için en işlevsel kumanda nasıl özelliklere sahip olmalıdır?

Tek Kumanda ile Tüm İşlevleri Kullanabilmek

Beğendiğiniz model ister akıllı TV olsun ister, dahili uydu alıcısına sahip olsun önemli olan tek kumanda ile tüm özellikleri kullanmanızı sağlayan dizayna sahip olmasıdır.

Eski dönemlerde uydu alıcısı, VCD, DVD gibi birçok cihaz için ayrı kumanda kullanılırdı ve istediğiniz programı açana kadar zaman kaybı yaşanırdı.

Günümüzde ise birçok televizyon ekstra cihazlara ve kumandalara ihtiyaç duymadan aynı işlevi yerine getirir.

Teknoloji ile donatılmış sihirli kumandasıyla Sunny 65’’ Frameless 4K WebOS Smart TV işaretleme, hareket tuşu, evrensel kontrol, sesle kontrol özelliklerini sağlayarak kullanıcılarına pratik bir kullanım alanı yaratıyor.

  • Tek kumanda ile televizyon modelinin kablolu ve kablosuz kanallarına erişim sağlamak, cihazı açıp kapatmak size avantaj sağlar.
  • İki cihazdan birini kapatmayı unuttuğunuzda oluşan enerji kaybını ortadan kaldırır.
  • Sürekli kaybolan iki kumanda ile uğraşmak yerine sadece gözünüzün önünde duran biri ile internet ve görüntü aktarımı dahil tüm özelliklere ulaşırsınız.
Tek Tuş Özelliği ile İnternete Bağlanmak

Beğendiğiniz ve yeni eviniz için almayı planladığınız model eğer Wi-Fi özelliğini destekliyorsa muhtemelen sürekli internete girmek istersiniz.

Bu nedenle kumandanın internete bağlanma konusunda size hız kazandırması keyif anlarını ertelememek için güzel bir çözümdür.

Bir sürü farklı tuşa basarak Netflix, YouTube gibi internet içeriklerine ulaşmaya çalışmak bazı yaş grupları için zorlayıcı olabilir. Sürekli sizden internette bir şeylerin açılması istendiği için rahatsız oluyorsanız, kullanım kolaylığı sunan yeterli tuşa sahip kumandaları alacağınız modelde mutlaka arayın!

Küçük çocuğunuz ya da aile büyükleriniz için internet içeriklerine erişimi kolaylaştıran tek tuş sayesinde sizin gözetiminize ihtiyaç kalmaz.

Ergonomik Tasarım Detayları

Akşam eve geldiğinizde ya da sabah kahvaltı ederken televizyonun karşısına geçip sevdiğiniz yapımları takip etmek istediğinizde elinize ilk kumandayı almanız gerekir. Doğru tasarıma sahip bir kumanda iki el kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak size özgürlük sunar.

  • Sahip olduğunuz kumanda ele tam oturan ve tuşları kullanımı kolaylaştıran yakınlıkta bulunan bir modelse tek el ile idare edilebilir.
  • Sık kullanılan tuşlar ve nadir kullanılanlar arasındaki boyut ve yerleşim farkı kumandayı kullanmanızı daha rahat hale getirir.
  • Pratik hareketlerle uygulamalar arası hızlı geçiş sağlar, kanallarda dilediğiniz kadar zap yaparsınız.
Sağlam ve Dayanıklı Materyal Kullanımı

İster smart TV ister normal TV olsun kumanda konusunda dikkat edilmesi gereken ortak noktalardan biri de dayanıklı olmasıdır. Yıllar boyunca neredeyse her gün kullanılması planlanan bir aletin sağlam olması onu kusursuz kılar.

Tuşlara bastığınızda takılma yapıyorsa ya da en ufak bir düşmede kırılıyorsa bu sizin için ekstra masraf demek olabilir. Beğendiğiniz TV modellerinin kumandalarının yapım materyalini ve dayanıklılığını da inceleyerek geleceğe yönelik düşünebilirsiniz.

SUNNY 65’’ FRAMELESS 4K WEBOS SMART TV
Düşük Enerji Tüketimi, Kesintisiz Bağlantı

Kumanda seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de düşük enerji tüketimine sahip olmasıdır. Ne kadar az güç harcar ise pil değiştirme sıklığınız da o kadar azalır.

TV Kumandası

Pilleri yeni takıldığı zaman uzaktan sinyal iletim işlemini kusursuz yerine getiren bir model kısa süre sonra kanal değiştirmekte bile zorlanıyor ise yüksek enerji harcıyor demektir.

Sürekli pil değişimi ile uğraşmamak için bu noktaya da dikkat ederek uzun süreli kesintisiz bağlantının tadını çıkarırsınız.

Televizyon ve uzaktan kumanda özellikleri bakımından en iyi teknoloji en uygun fiyata Sunny Axen modelinde!

Başa Dön