Neden Tv’im Hem Şık Hem de Akıllı Olsun

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte televizyonlar, bir televizyondan çok daha fazlası olmuşlardır. Non-smart ürünlerin yerini alan akıllı televizyonlar telefon, bilgisayar gibi cihazların da yerini tutmaya başlamıştır. Ancak televizyonun işlevleri kadar şıklığı da önemlidir. Yaşam alanlarınıza dekoratif bir dokunuş yapmak için hem akıllı TV hem de şık bir televizyon almak isteyebilirsiniz.

Evinizin Tamamlayıcısı Televizyonlar

En iyi teknoloji en uygun fiyata sloganıyla piyasada kendisine yer bulan Sunny Elektronik, yalnızca işlevsel değil aynı zamanda şık televizyonlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Satın alacağınız ürünün yaşam alanınızla uyumlu olması, dekorasyonunuza yapacağınız muhteşem bir dokunuş olabilir. Özellikle minimalizmin ön planda olduğu evlerde, incelikleriyle zarif bir duruş sergileyen modellere göz atabilirsiniz. Minimalist tarzdaki tasarımı ve Smart TV özelliği olan Axen 43″ Full HD Smart Akıllı TV For Android™ ile evinizi tamamlayın. Tasarım kadar çerçeve rengine de göz atmanızda fayda vardır. Çerçeve renginin televizyon üniteniz ve evinizin diğer eşyalarıyla uyum içerisinde olmasına özen gösterebilirsiniz. Ayrıca açık renk modellerin daha modern bir duruş sergileyeceğini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Evinize Uygun Televizyon Hangisi?

Tercih edeceğiniz modelin evinizde daha şık durması ve seyir keyfinizi arttırmak için odanızın büyüklüğüne uygun bir model tercih etmeniz önemlidir. Bunun için televizyonla koltuk arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. İdeal ekran boyutunu, televizyon ile koltuk arasındaki uzaklığı 1.2’ye bölerek bulabilirsiniz.

Farklı çözünürlükteki ürünler arasından seçim yaparken odanın büyüklüğüyle birlikte televizyonu hangi amaçla kullanacağınızı da göz önünde bulundurabilirsiniz. Televizyona yakından baktığınızda piksellerin ayırt edilememesi için çözünürlüğün yüksek olması önemlidir. Ayrıca sık sık yüksek kalitede içerikler izliyorsanız önceliğinizi 1080p ya da 4K modellere verebilirsiniz.

Akıllı TV Avantajları

Akıllı televizyonlar, internete bağlanma özelliği sayesinde size eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralar. Kablosuz ağ bağlantısı sayesinde internete bağlanabilir ve bu sayede cihazınıza pek çok farklı işlev kazandırabilirsiniz.

  • Smart TV sayesinde televizyonunuza istediğiniz uygulamaları yükleyerek daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
  • Amazon Prime Video, Exxen, Netflix, YouTube gibi uygulamaları kullanarak yalnızca yayın akışında yer alan programları izlemek zorunda kalmaz ve sınırsız içerik seçeneğine sahip olursunuz.
  • Görüntü aktarımı, pek çok kişinin akıllı televizyonlarda en çok kullandığı özelliktir. HDMI bağlantısı sayesinde bilgisayar, kamera ya da fotoğraf makinesinden görüntü aktarabilirsiniz. USB bağlantısı belleğe aktardığınız videoları izlemek ya da fotoğrafları incelemek için kolaylık sağlar. Ayrıca ekran yansıtma özelliği ile doğrudan akıllı telefonunuzun ekranını Smart TV’ye aktarmanız da mümkündür.
  • Smart TV ile televizyonunuzda oyun oynama imkanına sahip olursunuz.
Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem şık bir tasarıma sahip hem de akıllı bir televizyon satın alarak evde geçireceğiniz zamanın daha keyifli hale getirebilirsiniz. Ancak satın alacağınız modele karar verirken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

  • Tercih edeceğiniz modelin sade bir ara yüze sahip olmasına özen gösterebilirsiniz. Android TV yerine webOS işletim sistemine sahip modellere öncelik vererek daha minimalist bir menüye kavuşabilirsiniz. Bu sayede tüm özellik ve uygulamaları ekranın altında görebilirsiniz. Ayrıca ara yüz üzerinde istediğiniz değişiklikleri yaparak kişiselleştirmeniz de mümkündür.
  • Satın alacağınız ürünün kumandasını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Sihirli kumanda özelliği bulunduran modellerde kumandayı salladığınızda ekranda bir menü açılır. Kumandayı istediğiniz yöne çevirdiğinizde işaretçi takip eder ve mouse görevi görür.
  • Uygulamalar arası hızlı geçiş özelliğinin bulunması zaman kaybetmeden farklı bir uygulamaya geçmenizi mümkün kılar. Bunun için kayıt tuşuna basarak bir kısayol atamanız yeterli olur.
  • Evde olmadığınızda yayınlanan programları kaçırmamak için canlı oynatma özelliği bulunan modellere öncelik verebilirsiniz. Bu sayede programı kaydedebilir ve istediğiniz zaman seyredebilirsiniz.

Akıllı TV

Birbirinden şık ve işlevsel akıllı televizyonlarını uygun fiyat avantajlarıyla almak için Axen TV modellerini inceleyebilirsiniz. En yeni teknoloji en uygun fiyata sizinle!

Başa Dön