Okuma Süresi: 4 dakika
Blender Setlerinde Bulunan Bıçakların Kullanımı

Blender Seti : Mutfakta harika yemekler hazırlarken en büyük yardımcınız olan küçük ev aletlerini doğru kullanmak ve bakımını yapmak uzun ömürlülük açısından önemlidir. Hatalı kullanım ve düzenli temizlikten uzak kalan aletler kısa sürede performans kaybına uğradığı için yenilenmesi gerekebilir.

Tatlı ve yemek hazırlığı yaparken en sık kullanılan Sunny küçük ev aletleri arasında blender setleri yer alır. Blender bıçakları, keskinliğini uzun süre muhafaza etmeli ve hijyen açısından paslanmayan materyalden üretilmelidir. Peki, maksimum performansı yakalamak için blender bıçakları hakkında neleri bilmelisiniz?

SUNNY VİYOLİN MİDİ BLENDER SET
Blender Bıçakları Nasıl Kullanılır?

Ev konforunda çocuklarınız için lezzetli atıştırmalıklar hazırlarken ya da kalabalık misafirler için yemek yaparken en çok ihtiyacınız olan kaliteli bir blender setidir.

En iyi teknoloji en uygun fiyata sunan Sunny sayesinde güvenilir bir seti mutfağınıza ekleyebilirsiniz. Sunny ürünlerini yeni eviniz için eksiklerinizi tamamlarken ya da eski küçük ev aletini değiştirmek için tercih edebilirsiniz. Peki, Sunny blender kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Mutfakta çalışırken kısıtlı zaman diliminde çok fazla şey yapmanız gerekebilir. Sıcak yiyecekleri blenderdan geçirirken kendinizi yakmamak için ekstra özen göstermeniz gerekir.

Aşırı kaynar durumda olan sıvıları bıçaklar ile temas ettirmek hasar ihtimali taşıdığı için yemeklerin ilk sıcak buharının çıkmasını beklemek akıllıcadır. Acele nedeniyle blender içinden çok büyük parçaları geçirmek isteyebilirsiniz.

Büyük parçalarla çalışmak, bıçakların dönmemesine ya da kırılmasına neden olabilir. Zaman ayırarak yiyecekleri birkaç parçaya bölmek aslında size vakitten tasarruf ettirir.

Blender Bıçakları Nasıl Bilenir?

En yeni teknoloji en uygun fiyata kullanıcılarının hizmetine sunan Sunny markasına ait blenderlar, üstün kalitesi ile kısa sürede körelme sorunu yaşamamanız için özel bıçaklara sahiptir.

Yanlış ve uzun süreli kullanım sonunda bilemeye ihtiyaç duyarsanız bir profesyonelden yardım alabilir ya da evde bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Haşlanmış yumurta kabuklarını biriktirmek ve toz haline gelene kadar blenderdan geçirmek evde uygulanan bileme yöntemleri arasında yer alır. Doğru temizlik ve kullanımda ise uzun süre bilemeye ihtiyacınız olmaz.

Blender Bıçakları Nasıl Temizlenir?

Mutfaktaki en büyük yardımcınız olan blender setini birçok farklı amaçla kullanabilirsiniz. Elde basit aletlerle yiyecekleri rendeden geçirmek zaman ve efor kaybettirir.

Oysaki karıştırma, rende ve doğrama gibi işlemler için farklı bıçak tiplerini kullanabilirsiniz. Püre gibi yiyecekler hazırlarken ezici olarak da değerlendirirsiniz. Peki, bu farklı özellikleri kullanmanızı sağlayan bıçakları ve hazneyi nasıl temizlemelisiniz?

Her kullanımdan sonra bıçakları ve hazneyi temizlemek, kalıcı leke oluşmaması açısından önemlidir. Düzenli temizlememek ve kirli halde bırakmak bıçak üzerinde korozyon, pas ve renk değişimine neden olabilir, kesiciliği azaltabilir.

Çelik bıçaklarıyla Sunny Opera Multi Blender Seti en zorlu yiyecekleri parçalarken, bıraktığı lekeler kolay bir şekilde temizlenir. Blender temizlemek oldukça kolaydır ve birkaç basit adım yeterlidir. Yaklaşık 2-3 parmak kalınlığındaki su, hazneli olan ürünleri temizlemek için yeterlidir.

Bulaşık deterjanını ılık-sıcak bu suya ekledikten sonra blenderı çalıştırmanız gerekir. 5-10 saniyelik bir çalıştırma süresi hazne içinin köpükler ile detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Köpüklemenin ardından el ile durulayabilir, ardından kurumaya bırakabilirsiniz.

Cihazı kuruttuktan sonra rafa kaldırmak bıçak sağlığını korumak açısından önemlidir. Birçok küçük ev aleti gibi motor kısmı makineye atılmaz ve küçük parçaların elde yıkanması tavsiye edilir. Modele göre bulaşık makinesine atılmaya uygun parçalar olabilir.

Blender Bıçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Tasarım detayları ile mutfağınıza şık bir görünüm katan ve işlevselliği ile hayatınızı kolaylaştıran Sunny blender seti, bozulursa ilk yapmanıza gereken şey fişten çekmektir.

Motorun çalışmaması, bıçağın kırılması ve elektrik kaçağı gibi farklı sorunlar ile karşılaştığınız zaman kendiniz çözmeye çalışmamalısınız.

Yetkili servis ile bağlantıya geçerek işi uzmanlarına bırakmak, cihazınız ve sizin için en doğru seçenektir. Rende, karıştırma, doğrama, ezici ve çok daha fazla işlev için Sunny küçük ev aletleri ve blender setlerini şimdi inceleyebilirsiniz.

Başa Dön