32 inç Televizyon Modelleri ve Fiyatları

32 inç televizyon 80 ekran televizyon modellerini ifade eder. Küçük ekran TV kategorisinde yer alan 32 inç TV modelleri salonların yanı sıra balkon, yatak odası, çocuk odası gibi daha küçük alanlarda sıklıkla tercih edilir.
Televizyon seçerken bilinmesi gereken en önemli özelliklerden ilki televizyonun büyüklüğüdür. TV boyutları inç ya da ekran ile ifade edilir. İnç; uzunluğu 2,54 cm’e tekabül eden bir uzunluk ölçü birimidir. Yani 1 inç, 2,54 cm’dir.

Devamını Oku

TV’de inç Nasıl Ölçülür?

İnch (inç) bilgisi TV boyutunun çapraz uzunluğunun ölçülmesiyle elde edilir. TV ekranının sol üst köşesinden sağ alt köşesine kadar ölçülen rakamı 2,54 ile çarparak inç hesaplayabilirsiniz.

Aldığınız televizyonun boyutunu bilmiyorsanız bu basit yöntemle kısa sürede hesaplayabilirsiniz. Yine aynı şekilde televizyonu koymak istediğiniz alana kaç ekran TV seçeceğiniz konusunda tereddütleriniz varsa mevcut alanı ölçerek, uygun inç boyutunu tespit edebilirsiniz.

32 inç Kaç cm?

32 inç televizyon modelleri büyük ekran TV olarak bilinir. 80 cm’ye denk gelen 32 inç TV ölçüleri en ve boy olarak 71 cm x 40 cm cm’dir. Yani genişlik 71 cm, boy ise 40 santimetredir.

32 inç TV Kullanım Alanları

80 ekran yani 32 inç televizyonlar genellikle salon ya da oturma odası televizyonu olarak kullanılır. Küçük ekran TV olması dolayısıyla evin salona oranla daha küçük odalarında kullanılan 80 ekran televizyon modelleri de TV keyfini yaşamanızı sağlar.

32 inç TV kullanım alanı kullanılacak alanın büyüklüğünün yanı sıra elbette kullanıcının beklenti ve taleplerine göre de şekilleniyor. Pek çok evde mutfak, balkon, çocuk odası ya da yatak odası gibi odalarda daha küçük inç TV modelleri tercih ediliyor.

TV ekran boyutu seçerken odasın büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurmakta yarar var. Çünkü küçük bir odada 65’’ gibi büyük ekranlı bir TV kullanmak uzun vadede göz problemlerine yol açabilir. Seyir keyfini düşürür.

Bunun için TV seçerken ideal TV izleme mesafesinin hesaplanmasında yarar var.  TV’yi izleyebileceğiniz ideal mesafeyi bulmak için, televizyonunuzun santimetre cinsinden boyutunu 2-2,5 ile çarpmanız yeterlidir.

32 inç televizyon modeline sahipseniz ideal TV izleme mesafesi; 80×2= 160 cm olmalıdır. TV üniteniz ile koltuklarınız arasındaki mesafeyi bu ölçüye göre ayarlamanız TV izleme kalitenizi artıracaktır.

İdeal TV Kaç İnç Olmalı? Veya Odaya göre TV boyutu hesaplama gibi daha detaylı bilgiler için: İdeal TV İzleme Mesafesi Ne Olmalı? Yazımızı okuyabilirsiniz.

32 inç TV Fiyatları

32 inç TV fiyatlarını belirleyen pek çok farklı etken vardır. Marka ve modelin yanı sıra çerçeve, ayak gibi dış özellikler ile işletim sistemi, işlemci, yenileme hızı gibi özellikler fiyatları etkileyen unsurlardır.

Axen TV kategorimizde Sunny, Axen, Woon, Elton markalarına ait küçük ekran TV modellerinden büyük ekran TV modellerine pek çok farklı seçenek bulabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun televizyon boyutunu bulmak ve siparişinizi hemen oluşturmak için Axen’i hemen ziyaret edin.

6 Sonuç gösteriliyor
Filtre